Hareketli Şeffaf Cam Çatı Sistemleri

Cam çatı sistemleri veranda, cafe, teras, balkon gibi alanlarda sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Ferah bir ortam yaratmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan cam çatı sistemleri gerek kişisel gerek de ticari amaçlı kullanılan alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Sabit cam çatı sistemleri olduğu gibi açılır kapanır cam çatı sistemleri de bulunmaktadır. Bu tür sistemler sahip oldukları mekanizma sayesinde istenildiği zaman açılabilmektedir. Bu tür sistemler gün ışını kesmemelerinin yanı sıra mekanın istenildiği zaman havalandırılmasını da sağlamaktadır.

Hareketli Cam Çatı Sistemleri Avantajları Nelerdir?

Bu sistemlerde tek cam kullanılabildiği gibi isteğe göre çok daha kalın ve özellikli camlar da kullanılabilmektedir. Kaliteli cam kullanılarak yapılan sistemler diğerlerine kıyasla çok daha sağlam olabilmektedir. Diğer bir avantajı da ferah bir ortam yaratmasının yanı sıra sunduğu manzaradır. Özellikle kış ve sonbahar mevsimlerinde yağışların başlaması ile oluşan harika gökyüzü manzarasının önü kesilmemektedir. Bu sistemler perdeli olarak da üretilebilmektedir. Bu sayede güneş ışınlarının çok yoğun olduğu zamanlarda perde kapatılarak güneşin verdiği rahatsızlığın önüne geçilebilmektedir.

 

Cam çatı sistemlerinde genellikle 8 veya 10 milimetre kalınlığında Paşabahçe cam kullanılmaktadır. Taşıyıcı iskelet üzerine kurulan bu sistemler son derece uzun ömürlüdür. İskeletleri genellikle alüminyum veya demir profilden üretilmekle birlikte bu iskelet istenilen renge boyanabilmektedir.

Hareketli şeffaf çatı sistemi, iç mekan konforu ile dış mekan özgürlüğü arasında bir köprü oluşturur. Hareketli şeffaf çatı sistemi sayesinde kapı ve pencerelerin doğal havalandırması klima maliyetlerini düşürebilir, serin ve havalandırılmış bir ortam sağlayabilir. Cam tavanlı evinizin, işyerinizin, ofisinizin, çiftliğinizin veya villanızın mimari yapısına göre tasarlanmış kış bahçesi ve teras kapalı sistem çatısında özel bir ışıklık profili ve yüksek performanslı termal kontrol camı kullanıyoruz.

Bu sayede çok daha şık ve dekoratif bir görüntü sağlanmaktadır. Cam çatı sistemlerinde kullanılan iskelet ve diğer tüm bağlantı aparatları paslanmaz özelliğe sahiptir. Düzenli olarak bakımları yaptırıldığı zaman yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilen bu sistemler yağmur, kar, dolu ve rüzgar gibi tüm olaylara dayanıklıdır. İzolasyon açısından da diğer sistemlere kıyasla oldukça performanslı olman bu sistemleri siz de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Cam Çatılar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.