Hareketli cam çatı,  insanların, hayvanların ve doğanın hareket edebilme özelliğinden ilham alınarak oluşturulan hareketli camlar; balkonları, odanın bazı duvarlarını, kış bahçelerinin duvarlarını çevreler. Yaşam alanlarının çevrili cam duvarları, cam çatı fikrini akıllara getirmiştir.

1 - Hareketli Cam Çatı

Kullanılan cam çatıların hareketli olması, yaşanılan alanda özgürlük sunar. Hareketli çatı sistemleri, camların yerleştirildiği panellerin birbiri üzerinde kayması ile açılan ve tek bir yerde toplanarak açık alan imkânı sunan sistemdir.

3 - Hareketli Cam Çatı

Giyotin veya yana açma, aynı zamanda yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya açılabilme şeklinde dizayn edilmiş hareketli cam çatı sistemi ile güneşli havalarda camları açarak evler çatı yolu ile havalandırabilir ya da evlerde açık havaya sahip olunabilir.

Hareketli Cam Çatı Sistemleri

2 - Hareketli Cam Çatı

Hareketli çatı sistemlerinin açılma sistemi insan tarafından hareket ettirilebilmektedir. Panellerin kontrol edebilen bir motor yardımı ile de sistem kontrol edilebilir. Hareketli cam çatıların birbirinden farklı seçenekleri ile muazzam bir estetik görüntü sahibi olunabilir.

iletisim - Hareketli Cam Çatı

 

Kategoriler: Cam Çatı