Otomatik ya da manuel olarak açılıp kapanma özelliğine sahip, birbiri üzerinde kayarak hareket etmektedir. Aynı zamanda sabit bir noktada toplanabilme özelliği olan açılır cam çatı sistemleri birçok açıdan hayatımıza kolaylık sağlamaktadır. Sınırsız renk ve çeşitte hazırlanabilen cam tavanlar arasında kumanda yöntemiyle çalışanlar daha fazla tercih edilmektedir.

acilir cam cati 3 300x165 - Açılır Cam Çatı

Açılır Cam Çatı Nedir?

Yaklaşık % 66 oranında otomatik ya da manuel kullanım özelliğine sahip açılır cam çatı, 7 metreye kadar olan açıklıklarda kullanılmakta ve istenildiği kadar açık kalabilmektedir. Uzaktan kumanda ile kontrol edildiği gibi bir düğme aracılığıyla da sistem çalışabilmektedir. 5 metreye kadar olan açıklıklar için ilaveten bir taşıyıcıya ihtiyaç duyulmamaktadır. Her türlü alana uygulanabilmekle beraber 45 metrekarelik bir alanda bir motor kullanılarak çalıştırılabilmektedir.

acilir cam cati 1 300x165 - Açılır Cam Çatıacilir cam cati 2 300x165 - Açılır Cam Çatı

 

Cam tavanlar için % 17 veya % 21 lik bir eğim istenmektedir. En fazla 12 metrelik bir ön çıkıntı yapılabilmektedir. Uygulamada esasen özel imal edilmiş camlar kullanılmaktadır. Isıcam, temperli cam ve polikarbonat malzeme kullanılarak, uygulama alanlarındaki dayanıklılık ve kalite en üst seviyeye çıkarılmaktadır.  Sistemin kurulum aşamasından sonraki kullanım aşaması da dâhil olmak üzere tüm adımlarında sıkıntı yaşamamak adına profesyonel çalışan bir ekiple yola çıkmak en iyi seçim olacaktır.

Mevcut çatının tamamının yada bir bölümünün özel profil taşıyıcılar ve özel üretilen camlar kullanılarak kapatılması uygulamalarıdır. Cam çatılarda en önemli hususlardan bir tanesi güvenliktir. Sonuçta tavanda aslı olan camların herhangi bir can güvenliğini riske atmamalıdır.

acilir cam cati 1 1 300x180 - Açılır Cam Çatıacilir cam cati 2 1 300x180 - Açılır Cam Çatı

 

AÇILIR CAM ÇATI Nerelerde Kullanılır?

Restorant, AVM ve konutlar için uygulanan bu çatılar, uzaktan kumanda sayesinde arzu edilen oranda açılıp kapanabilmektedir. Cam çatılar, özel olarak tasarlanan alüminyum taşıyıcılar ve yardımcı taşıyıcı sistem ile kurulmaktadır. Buna ek olarak standart camların aksine fabrikada özel olarak üretilen ısı yalıtımlı ve kırılmaz camlar kullanılmaktadır.

Uygulama istenilen ebatta gerçekleşebilir ve her yapı tipi için uygundur. İhtiyacın ortadan kalkmasından sonra dilerseniz kolayca demonte edebileceğiniz Açılır Cam Çatı sistemleri, elbette belli bir alan için özel olarak imal edildiklerinden başka bir alana monte edilebilmeleri mümkün olmayabilecektir.

Açılır Cam Çatı sistemlerinde yalıtımlı sistemler kullanılmaktadır. Su, ısı ve rüzgar yalıtımı başka hiçbir çatı sisteminde olmadığı kadar güçlü olan Açılır Cam Çatı sistemleri, tercihe bağlı olarak güneş ışınlarını süzen camlardan imal edilebilir ve böylece; gökyüzü ile irtibat kesilmeden mükemmel bir manzara edilirken, ısı birikimi oluşması engellenebilir. Aynı şekilde kış aylarında Açılır Cam Çatı sistemlerinde kullanılan ısı yalıtımlı camlar sayesinde içerideki hava dışarıya çıkmayacaktır.

iletisim - Açılır Cam Çatı

Kategoriler: Cam Çatı