Hareketli Cam Kapatma Sistemleri

Modern mimari kendine ait çok farklı alternatif çözümler ile beraber bireyleri mutlu etmektedir. Bunlar arasında yer alan hareketli cam çatı sistemleri oldukça beğenilmektedir.

 Özellikle tek katlı veya dubleks olan müstakil evlerde kullanılabilecek olan hareketli cam çatılarla birlikte istenen iç aydınlık oluşturulabilmektedir.

Atmosferden, temiz havadan ve güneş ışınlarından azami derecede istifade edilmek istendiğinde bu sistemler devreye girmektedir. Sadece evlerde değil restoranlarda, kafeteryalarda, otellerde, teras katı bulunan işletmelerde daha pek çok kurum ve kuruluşta cam çatılar açılıp kapanır sistemlere dönüştürülmektedir. Spor salonları ve yüzme havuzu gibi yerlerde de uygulanabilmektedir.

Hareketli cam çatıların kaliteli bir şekilde çalışabilmesi için Becker motor sistemlerine ihtiyaç bulunmaktadır. Becker motor uygulamalarında uzaktan kumanda opsiyonu da bulunmaktadır. Özellikle açılıp kapanabilen çatıların daha pratik bir şekilde kullanılabilmesi için devreye girmekte olan kumanda sistemine ek olarak otomasyon uygulamaları ve akıllı sistemler de entegre edilebilmektedir. Böylece çok kolay bir şekilde çatılar açılıp kapanabilmektedir.

İşletmelerin bahçe ve ön mekânlarını daha efektif bir şekilde kullanabilmek için kaliteli tente sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Tentelerin açılıp kapanabilen özelliklerinde raylı sistemler ön plana çıkmaktadır.

Uzun Ömür İçin Alüminyum Ray Sistemi

Polikarbon malzemeden üretilmekte olan tentelerin yağmurlu ve güneşli havalarda kolay bir şekilde açılıp kapatılabilmesi için sorunsuz İtalyan ray sistemi devreye girmektedir. Ray sisteminin en önemli özelliği uzaktan kumanda ile kullanıma girebilmesidir. Böylece manuel veya uzaktan kumandalı bir şekilde çok kısa bir sürede açılıp kapanan tenteler ile beraber dış cephe çözümleri artırılmaktadır. Oldukça dayanıklı olan İtalyan ray sistemlerinde kullanılan makara uygulamaları da son derece pratiktir.

Gerek ısı yalıtımı gerekse ses yalıtımı bakımından son derece kaliteli olan lamine camlar farklı yerlerde kullanılabilmektedir. İç ve dış cephede kullanılan lamine camın en önemli özelliği dağılıp parçalanmaması ve her türlü iklim koşulunda konforlu bir iç mekânın oluşturulmasına destek sunmasıdır. 

Hareketli Cam Kapatma Sistemleri kurarak, gerekli ortamda ısı yalıtım performansını iyileştirebilirsiniz. Yüksek kaliteli ısıcam profil seçeneklerinin kullanılması ile ısı yalıtım oranı tahmin edemeyeceğiniz bir düzeye çıkarılacaktır. Bu ürünün sağladığı ses yalıtım etkisi yaklaşık% 60’tır. Hareketli Cam Kapatma Sistemleri gerekli rüzgar geçirmezlik önlemlerini almıştır ve sistem ayrıca rüzgar geçirmez bir fonksiyona sahiptir. Diğer tüm olumsuz hava koşulları için gerekli önlemler alınmıştır. Hareketli Cam Kapatma Sistemleri avantajlarından biri de kesintisiz panoramik görüntü sağlamasıdır. Dikey ve özel tasarım sayesinde panorama asla kesintiye uğramaz. Ürünü otomatik olarak da kullanabilirsiniz. Bu nedenle zaman ayarlama fonksiyonuna sahip ürünleri kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Sistemin en önemli işlevlerinden biri havalandırma işlevidir. Çeşitli olumsuz hava koşullarından etkilenmenize rağmen mekanınızı yine de havalandırabilirsiniz.

4+4+16+6 mm cam en ideal olan ölçülerde imal edilerek çok farklı yapı tiplerine uygulanmaktadır. Böylece arzulanmakta olan iç konforun sağlanabilmesi için gerekli yalıtım meydana getirilmektedir.

Cam Çatılar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.