Cam Çatı Sistemleri: Ülkemizde çatı sektörünün gelişmesi, çatı alanında kullanılan malzemelerin daha kullanışlı, daha estetik ve uygulanabilirliğinin de artması sonucunda daha modern çatı sistemleri oluşmakta. Çatıların işlevsel olarak geliştirmek, sadece yapıyı koruyan bir gövde değil de aynı zamanda güneş ışığını altta ki yaşam alanına iletilmesini sağlayan çatılar artık uygulanabilmektedir. Cam çatı sistemleri yapıyı korumakla kalmayıp, aynı zamanda doğal bir aydınlık oluşturmaktadır.

Cam Çatılarda Hangi Taşıyıcı Sistem Kullanılmaktadır?

Cam çatılarda kullandığımız iki taşıyıcı sistem bulunmaktadır. Bu iki sistem de hem hareketli çatılar hem de sabit çatılarda da kullanılan sistemlerdir. Birincisi mevcut çatının ana taşıyıcısı ve ara taşıyıcı kolonlarında metal kullanılmasıdır. Böylece oluşturulan konstrüksiyonun üstüne uygulanacak olan cam daha güvenlikli ve dayanıklı hale gelmektedir.

İkinci sistemde taşıyıcılar, skylight alüminyum profiller ile oluşturulmaktadır. Bu profiller özel olarak imal edilmektedir. Hareketli ve motorlu tente ya da açılır veranda gibi uygulamalarda kullanılan taşıyıcılar kullanılmaktadır.

Cam Çatı Sistemleri ve Görselleri

cam cati sistemleri 1 - Cam Çatı Sistemleri

cam cati sistemleri 2 - Cam Çatı Sistemleri

cam cati sistemleri 3 - Cam Çatı Sistemleri

iletisim - Cam Çatı Sistemleri

Bir önceki yazımız olan Açılır Cam Tavan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kategoriler: Cam Çatı