Cam Çatı

Yapıların en önemli kısımlarından birisi çatılardır. Çatı sadece görünüm açısından değil izolasyon bakımından da son derece önemlidir. Nitelikli bir şekilde izolasyonu yapılmamış olan çatılar büyük bir enerji kaybına da sebep olmaktadır.

Günümüzdeki modern uygulamalar arasında yer alan şeffaf çatı çözümleri hem yüksek oranda ısı izolasyon sağlamakta hem de görürüm bakımından dekoratif bir çözüme dönüşmektedir. Şeffaf çatının en büyük avantajlarından birisi de iç ortamdaki aydınlık çözümlerdir.

Özellikle geniş lobileri bulunan otel, alışveriş merkezi gibi mekânlarda kapalı çatı kullanıldığında iç mekân aydınlatılması için ekstra aydınlatma sistemlerine ihtiyaç duyulacaktır. Hâlbuki şeffaf çatı uygulamasında güneşin doğal aydınlığından istifade edilebilmektedir. Diğer taraftan da ortama Premium bir hava katmakta olan dekoratif bir çözüm de ortaya çıkartılmaktadır.

Skylight Alüminyum Profil Çatı Türleri

Şeffaf çatı üretiminde iskelet sisteminde genellikle çelik konstrüksiyon kullanılmaktadır. Böylece çatının şeffaf görünümü ile birlikte dayanıklılığı da artırılmaktadır. Çelik konstrüksiyon kullanılan çatılar oldukça uzun ömürlü olmaktadır. Ancak çatının görülmesi ve ortama aydınlık bir havanın katılması isteniyorsa alüminyum profiller çok daha uygundur. Skylight alüminyum profil diye nitelendirilmekte olan çatılarda alüminyumun parlak ve ışıltılı görünümü camla bir araya geldiğinde iç ortamın aydınlığı artırmaktadır. Böylece alışveriş merkezi, hastane, kafeterya gibi yerlerdeki şeffaf çatı uygulamalarında arzulanan kaliteli görünüm de ortaya çıkartılmaktadır.

 

Skylight diye nitelendirilmekte olan şeffaf çatılarda cam veya polikarbon malzeme kullanılmaktadır. Alüminyum konstrüksiyon üstüne yerleştirilmekte olan camın ısı izolasyonunu sağlayabilmesi için kaliteli ürünlerden tercih edilmesi gerekmektedir.

Çatılarda Isıcam Çözümleri

Bu noktada ısıcam en ideal malzeme olarak çatılarda kaplama ürününe dönüşmektedir. Isıcamla birlikte yaz ve kış aylarında istenen ısı izolasyonu sağlanabilmektedir. Özellikle kış mevsimindeki soğuk havanın içeriye girmesini engelleyen ısıcam kaliteli fitiller ile beraber alüminyum konstrüksiyona eklendiğinde yüksek oranda ısı yalıtımı meydana getirilmektedir.

Ayrıca sadece AVM gibi geniş alanlarda değil evlerde de dekoratif anlamda şeffaf çatı talep edilebilmektedir. Teras katı bulunan evlerde konuşlandırılacak olan bir şeffaf çatı ile birlikte evin görünümü tamamen değişmektedir.

Bazı yerlerde teras bölümüne yerleştirilen havuzun üstüne konuşlandırılan skylight ile birlikte muhteşem bir dekoratif görünüm ortaya çıkartılmaktadır.

Şeffaf Çatılar Hakkında Ayrıntılı Bilgi ve Fiyat İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Yukarı Git