Cam Çatı Sistemleri – Skylight Çatı Sistemleri – Polikarbon Çatı Kaplama

Cam Çatı Sistemleri

Günümüzde, en çok tercih edilen çatı sistemlerinden biri olan cam çatı, oldukça kullanışlıdır. Bu şeffaf çatı sistemi, açılır-kapanır ve sabit olarak iki şekilde uygulanabilmektedir.

Camın saydamlık özelliği nedeni ile aydınlatma için artı bir masrafa girmezsiniz. Isı yalıtım özelliği ile soğuk günlerde bile, çatınızın keyfini sürebilirsiniz. Diğer çatı kaplamaları, maliyetli olması yanında cam çatı sistemleri kadar da estetik değillerdir.

Bu sistemlerin iyi planlanması birçok konuda sağlanacak avantajlar anlamına gelmektedir. Isı yalıtımlı, otomatik açılıp kapabilen özellikleri ile normal çatı sistemlerinden çok daha kullanışlıdır.

Binaların, terasların, seraların havalandırması ve güneş görmesi gibi faydaları ise sistemin ayrı özelliklerindendir. Seralarda, kışlık bahçeler olarak bilinen bu yerlerde kullanılan cam skylight çatı sistemleri sayesinde kış güneşinin seralara girmesi sağlanmakta, ısı kaybı daha iyi önlenmektedir.

Özel su sızdırmaz sistemi ile çatı akma olayı gerçekleşmemektedir. Ateşe, aşırı ısınmaya ve aşırı soğumaya karşı oldukça dayanıklıdır. Çelik çatı sistemlerinde, cama özel tasarımlar yapılabilmektedir. Alüminyum çerçevelerde, dış etkilere karşı dayanıklı olması nedeni ile en çok tercih edilen malzemeler arasındadır.

Çatınızın üzerini cam ile kaplamak isterseniz, hiç tereddüt etmeden Albayrak Yapı & İnşaat firmasına başvurabilirsiniz. Albayrak Yapı & İnşaat, en ekonomik fiyatlarla şeffaf çatı uygulaması gerçekleştirmektedir.

Cam çatı sahibi olarak, çok daha ferah bir ortamda oturma fırsatı bulabileceksiniz. Pek çok ev ve ofiste cam çatı kullanımı mevcuttur. Giderek yaygınlaşan şeffaf çatılar, oldukça da sağlıklıdır.

Çatınızı betonla değil, cam ile kapattırmanızın çok sayıda avantajı olacaktır. Albayrak Yapı & İnşaat firması tarafından hazırlanan terasustukapama.com.tr adresi içerisinde, sizi cam çatı uygulamaları ile ilgili son derece çarpıcı fotoğraflar bekliyor. Sitedeki bu fotoğrafları inceledikten sonra, eviniz için şeffaf çatı uygulaması yaptıracağınızı tahmin ediyoruz.

Yukarı Git